Sport obok nas

Twarda gra nie tylko dla mężczyzn

Nawet ci, którzy niewiele wspólnego mają ze sportem, będąc w centrum handlowym „Akropolis” w Wilnie, z zainteresowaniem przyglądają się, jak na sztucznym lodowisku młodzież gra w hokeja. Spod kasków niektórych uczestników wystają dziewczęce kucyki, przy wejściu zaś na lodowisko pierwsze kroki na lodzie stawiają maluchy. Są to adepci szkoły hokejowej „Geležinis vilkas” (Żelazny Wilk).

Najmłodsi uczestnicy treningu (mogą w nich brać udział już czterolatki), ubrani jak na prawdziwych hokeistów przystało, jeszcze niepewnie stoją na łyżwach – niektórzy z nich co kilka kroków zmieniają pozycję ciała z pionowej na poziomą. Ale za każdym razem uparcie wstają i próbują nawet gonić swego trenera. Na razie ćwiczą bez kijów, ale już na ich gole czekają rozstawione 2 miniaturowe bramki.

Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego na zawodach o Puchar Bałtyku

Najszybsi Romanowowie

W łotewskim biatlonowym centrum Smeceressils (Madona) odbyły się 14-15 stycznia zawody Pucharu Państw Bałtyckich i I etapu Pucharu Łotwy w biatlonie. W zawodach wzięli udział przedstawiciele Łotwy, Litwy oraz Estonii.

W pierwszym dniu zawodów bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego – Wiktoria i Nikita Romanowowie oraz ich trener Marian Kaczanowski, stając na najwyższym schodku podium. Zawody w Madonie dla Nikity Romanowa były ostatnią eliminacją na Młodzieżowy Zimowy Europejski Festiwal Olimpijski, który odbędzie się 15-19 lutego w tureckim mieście Erzurum.

Halowe medale z Poniewieża

Biegacze rejonu wileńskiego wywalczyli medale w halowych lekkoatletycznych mistrzostwach Litwy wśród rejonów w Poniewieżu. Najlepiej powodziło się wychowankom Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Podbrzezia.

Karolina Sawko w pierwszym dniu zawodów wśród młodziczek zdobyła złoty medal w biegu na 600 m z czasem 1 min 41,05 sek. Na tym samym dystansie Dariusz Czernigowski w grupie Junior zdobył srebrny medal, pokonując 600 m za 1 min. 28,54 sek. Robert Bartusewicz zajął 7. miejsce. Aneta Jacukiewicz zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 3000 metrów, zwyciężając z wynikiem 11 min 13,59 sek.