Halowe medale z Poniewieża

Biegacze rejonu wileńskiego wywalczyli medale w halowych lekkoatletycznych mistrzostwach Litwy wśród rejonów w Poniewieżu. Najlepiej powodziło się wychowankom Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Podbrzezia.

Karolina Sawko w pierwszym dniu zawodów wśród młodziczek zdobyła złoty medal w biegu na 600 m z czasem 1 min 41,05 sek. Na tym samym dystansie Dariusz Czernigowski w grupie Junior zdobył srebrny medal, pokonując 600 m za 1 min. 28,54 sek. Robert Bartusewicz zajął 7. miejsce. Aneta Jacukiewicz zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 3000 metrów, zwyciężając z wynikiem 11 min 13,59 sek.

W grupie chłopców Jarosław Siemaszko zdobył srebrny medal, pokonując 3000 m za 9 min 48,25 sek. Ernestas Lelis okazał się tuż za podium, na miejscu 4., a Grzegorz Siemaszko – na 5. Erika Olechnovičiūtė była 7. w biegu na 600 m. 7. miejsce zajął też Albert Polonski w skoku wzwyż.

W drugim dniu zawodów w swoich grupach wiekowych po drugim złotym medalu zdobyły Karolina Sawko i Aneta Jacukiewicz. Karolina 300 m pokonała za 41,08 s, a Aneta była najlepszą w biegu na 1000 m z wynikiem 3 min 22,31 s.

Ernestas Lelis zdobył brązowy medal wśród chłopców, pokonując 1000 m za 2 min. 59,78 s. Czwarte miejsce zajął Grzegorz Siemaszko. Jarosław Siemaszko w biegu na 2000 m z przeszkodami zdobył brązowy medal, pokonując dystans za 6 min 34,88 s.