Tradycyjny turniej piłki nożnej w Ejszyszkach

Kształtowanie charakterów

13 sierpnia br. w Ejszyszkach odbył się turniej piłki nożnej. Organizatorem turnieju było Ejszyskie Towarzystwo Sportowe oraz Dom Polski w Ejszyszkach. Przedsięwzięcie każdego roku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta, a szczególnie młodzieży. Turniej piłki nożnej stał się już tradycyjną imprezą lata, podczas której sportowcy nie tylko rywalizują na boisku, ale również nawiązują nowe znajomości i snują plany zorganizowania kolejnych zawodów. Entuzjastom sportu życzenia złożyła Anna Jesvilienė, wicemer samorządu rejonu solecznickiego.

W tym roku do rywalizacji stanęło osiem drużyn: „Nowa Fala 1” i „Nowa Fala 2” z Ejszyszek 2, FK „Bołądzie”, „Spartak” z Solecznik, FA Troki, FK „Rejon Trocki”, FK „Simnas” oraz FK „Daugai”. Turniej rozpoczął się od serii spotkań grupowych, a następnie rywalizowano w fazie pucharowej.

Czternaście medali Polaków na lekkoatletycznych ME

Imponujący dorobek dzięki paniom

W zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy w Monachium polscy lekkoatleci zdobyli 14 medali: trzy złote, sześć srebrnych i pięć brązowych. Biało-czerwoni zajęli szóste miejsce w klasyfikacji medalowej, którą wygrali Niemcy (16 miejsc na podium, w tym 7 złotych krążków). Jedyny medal dla Litwy zdobył Mykolas Alekna, który triumfował w rzucie dyskiem.

Pierwszy medal wywalczyła Aleksandra Lisowska, która wygrała maraton, uzyskując czas 2:28.34. W klasyfikacji drużynowej maratonu Polki zdobyły brązowy medal. Następnie Ewa Różańska sprawiła niespodziankę i zdobyła srebrny medal w rzucie młotem.

Tworogal wicemistrzem Europy!!!

Ostatniego dnia na odbywających się w Monachium mistrzostwach Europy w gimnastyce, pochodzący z Wilna Polak – Robert Tworogal zdobył tytuł wicemistrza Starego Kontynentu w ćwiczeniach na drążku.

Rywalizacja na drążku była niesamowicie wyrównana – wszyscy trzej medaliści za swoje układy otrzymali notę 14.000 pkt. Minimalne różnice w poszczególnych ocenach sprawiły, że złoto trafiło do Cypryjczyka Mariosa Georgiou, a brąz trafił do Hiszpana Joela Platy, dla którego jest to życiowy sukces i pierwszy krążek w karierze.