Litewscy hokeiści brązowymi medalistami MŚ Dywizji IA

Drugi w historii medal

Reprezentacja Litwy w hokeju na lodzie wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata Dywizji IA, które były rozgrywane w Słowenii. W ostatnim spotkaniu Litwini po wyrównanym i napiętym pojedynku 5:4 (0:2, 3:1, 2:1) pokonali Rumunów.

Historyczne zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż początek meczu należał do rywali. W pierwszej tercji strzelili oni dwie bramki, a litewscy hokeiści nie zdołali odpowiedzieć ani jednym trafieniem. W drugiej tercji nasi hokeiści poprawili celowniki i strzelili trzy bramki, a przeciwnicy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. O losie spotkania decydowała trzecia tercja, którą lepiej rozpoczęli reprezentanci Litwy.

Bayern po raz 10. z rzędu zdobył tytuł mistrza Niemiec

Wielka feta na stadionie

Pewny mistrzowskiego tytułu Bayern Monachium zremisował u siebie z walczącym o utrzymanie VfB Stuttgart 2:2 w 33. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski, ale nie powiększył dorobku strzeleckiego.

Szesnasty obecnie w tabeli VfB Stuttgart objął prowadzenie w ósmej minucie po golu Portugalczyka Tiago Tomasa. Jeszcze przed przerwą Bayern wyszedł na prowadzenie po trafieniach Serge’a Gnabry’ego (asysta Lewandowskiego) i Thomasa Muellera, ale w 52. minucie remis gościom uratował Austriak Sasa Kalajdzic.