Polscy żużlowcy drużynowymi wicemistrzami świata

Pechowy upadek w finale

Żużlowa reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła tytuł najlepszej drużyny świata. Polacy wywalczyli srebrny medal, ulegając gospodarzom w decydującym biegu dwudniowego finału w Manchesterze. Trzecie miejsce zajęła Dania.

Brytyjczycy po raz pierwszy w historii sięgnęli po zwycięstwo w Speedway of Nations, drużynowych mistrzostwach świata rozgrywanych w formule par. W finale pokonali biało-czerwonych, dla których był to jeden z najbardziej pechowych decydujących biegów. Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego, świetnie rozpoczęli dwudniowy finał rozegrany w Manchesterze. Po pierwszym dniu Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak zdecydowanie prowadzili. W sobotę zdobyli łącznie 40 pkt i o 10 wyprzedzali Brytyjczyków oraz o 11 Duńczyków.

Zawody o Puchar Mistrza Olimpijskiego Algimantasa Šalny

Niezwykle udany debiut

11 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe medale wywalczyli biathloniści ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego podczas dwudniowych zawodów o Puchar Mistrza Olimpijskiego Algimantasa Šalny, które w końcu minionego tygodnia odbyły się w Ignalinie.

W stolicy litewskich sportów zimowych wystartowało 50 sportowców z Wisagini, Onikszt, Wilna, Ignaliny, rejonu wileńskiego oraz goście z Łotwy. Zawodnicy w biegach indywidualnych i na dochodzenie mieli do pokonania na nartorolkach trasy o długości od 4 do 10 km. Za każde pudło na strzelnicy startującym dodawano 45 lub 30 sekund karnych. Młodzi sportowcy z rejonu wileńskiego po raz kolejny potwierdzili swą klasę i aż 22 razy stawali na podium.