Zawody o Puchar Mistrza Olimpijskiego Algimantasa Šalny

Niezwykle udany debiut

11 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe medale wywalczyli biathloniści ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego podczas dwudniowych zawodów o Puchar Mistrza Olimpijskiego Algimantasa Šalny, które w końcu minionego tygodnia odbyły się w Ignalinie.

W stolicy litewskich sportów zimowych wystartowało 50 sportowców z Wisagini, Onikszt, Wilna, Ignaliny, rejonu wileńskiego oraz goście z Łotwy. Zawodnicy w biegach indywidualnych i na dochodzenie mieli do pokonania na nartorolkach trasy o długości od 4 do 10 km. Za każde pudło na strzelnicy startującym dodawano 45 lub 30 sekund karnych. Młodzi sportowcy z rejonu wileńskiego po raz kolejny potwierdzili swą klasę i aż 22 razy stawali na podium. Złote medale w swych kategoriach wiekowych wywalczyli: Sara Urumowa, Miła Sienkiewicz (dwukrotnie), Daniel Buchowski (dwukrotnie), Łukasz Mincewicz (dwukrotnie), Eliza Šidlauskaitė (dwukrotnie) i szkoleniowiec Marian Kaczanowski, który dwukrotnie triumfował w biegach seniorów w kategorii M60.

Srebrne krążki wywalczyli: Sara Urumowa, Ałan Kaszpierow, Emilia Mincewicz, Damian Rynkiewicz, Milena Bernatowicz i Eveta Šidlauskaitė (dwukrotnie). Brązowe medale zdobyli: Emilia Mincewicz, Nikita Romanow, Ałan Kaszpierow, Damian Rynkiewicz.

Siostry Eliza i Eveta Šidlauskaitė zadebiutowały na zawodach podobnej rangi i trzeba przyznać, że debiut był niezwykle udany, bo obie wywalczyły po dwa medale. Starsza o dwa lata Eliza wywalczyła złote kruszce, a Eveta srebrne.

Inf. wł.

Na zdjęciu: debiutujące w zawodach tak wysokiej rangi siostry Eliza i Eveta Šidlauskaitė wywalczyły po dwa medale