Sukces biathlonisty z rejonu wileńskiego na zawodach w Estonii

Medalowe starty Romualda

Biathlonista Romuald Aleksandrow, wychowanek Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego (SzSSRW), zdobył złoty i srebrny medal podczas zawodów o Puchar Krajów Bałtyckich, które w końcu ubiegłego tygodnia odbywały się w estońskim mieście Haanja. Był jedynym reprezentantem Litwy, który w ogóle stanął na podium.

I edycja Pucharu Krajów Bałtyckich w biathlonie odbyła się w dniach 22-24 stycznia w Estonii. Do międzynarodowej rywalizacji przystąpiło 102 zawodników z krajów bałtyckich, w tej liczbie siedmiu wychowanków SzSSRW. Największy sukces na tych zawodach odniósł Romuald Aleksandrow, który dwukrotnie stawał na podium w kategorii juniorskiej.

Remis Polski z Niemcami na zakończenie występów w MŚ

Ta drużyna ma potencjał

Polska zremisowała z Niemcami 23:23 (12:11) w ostatnim meczu drugiej rundy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie i zajęła czwarte miejsce w tabeli grupy I. W klasyfikacji końcowej mundialu biało-czerwoni uplasowali się na 13. pozycji.

Jeszcze w ostatniej akcji meczu Patryk Walczak miał szansę przechylić szalę zwycięstwa na stronę ambitnie walczących biało-czerwonych. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali, na co dzień zawodnikiem Łomży Vive Kielce, Andreasem Wolffem.