Sukces biathlonisty z rejonu wileńskiego na zawodach w Estonii

Medalowe starty Romualda

Biathlonista Romuald Aleksandrow, wychowanek Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego (SzSSRW), zdobył złoty i srebrny medal podczas zawodów o Puchar Krajów Bałtyckich, które w końcu ubiegłego tygodnia odbywały się w estońskim mieście Haanja. Był jedynym reprezentantem Litwy, który w ogóle stanął na podium.

I edycja Pucharu Krajów Bałtyckich w biathlonie odbyła się w dniach 22-24 stycznia w Estonii. Do międzynarodowej rywalizacji przystąpiło 102 zawodników z krajów bałtyckich, w tej liczbie siedmiu wychowanków SzSSRW. Największy sukces na tych zawodach odniósł Romuald Aleksandrow, który dwukrotnie stawał na podium w kategorii juniorskiej. Najpierw przedstawiciel Litwy wywalczył srebrny medal w biegu na 10 km. Aleksandrow pokonał trasę w dobrym tempie, a na strzelnicy popełnił tylko dwa błędy, co pozwoliło mu na wywalczenie drugiego miejsca.

W niedzielę, 24 stycznia, Aleksandrow rywalizował w biegu ze startu wspólnego i miał do pokonania trasę długości 12,5 km. Nasz biathlonista szybko pokonywał kolejne metry trasy i mimo tego, że na strzelnicy popełnił kilka błędów zajął pierwsze miejsce, bo nie do wszystkich tarcz trafili również jego najgroźniejsi rywale.

Start w Estonii był dla Romualda niezwykle udany i na pewno doda mu pewności siebie. Ponadto wywalczenie dwóch medali podczas premierowej odsłony Pucharu Krajów Bałtyckich jest wyśmienitym osiągnięciem, tym bardziej że został on jedynym reprezentantem Litwy, który wywalczył miejsce na podium.

Dla młodszych kolegów i koleżanek Romualda starty w Pucharze Krajów Bałtyckich były przymiarką do przyszłych startów i sukcesów, które na pewno będą. Już wkrótce w estońskiej miejscowości Otepaa odbędzie się II edycja Pucharu Krajów Bałtyckich. Liczymy więc na kolejne medalowe starty zarówno Aleksandrowa, jak i jego koleżanek i kolegów.

Zygmunt Żdanowicz

Na zdjęciu: Radosław Aleksandrow (od lewej) w pierwszym dniu zawodów stanął na drugim stopniu podium