Zakończyła się 43. edycja legendarnego Rajdu Dakar

Triumf „Monsieur Dakar”

Aron Domżała i Maciej Marton zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Dakar w klasie pojazdów UTV (T4). Jakub Przygoński był czwarty w rywalizacji samochodów, podobnie jak jadący quadem Kamil Wiśniewski oraz druga polska załoga UTV. Dakar wygrali Chilijczycy Francisco Lopez Contardo i Juan Pablo Latrach. Najwyższe miejsce z startujących w Arabii Saudyjskiej Litwinów zajął Laisvydas Kancius, który w rywalizacji quadów wywalczył wysokie siódme miejsce.

Domżała z Martonem po raz trzeci jechali w Dakarze. W obecnej edycji prowadzili na półmetku, jednak i tym razem nie obyło się bez problemów z pojazdem. Straty nie były jednak duże i ukończyli rajd na podium. Świetnie spisały się także pozostałe dwie polskie załogi. Kierowcami byli debiutujący w Dakarze bracia Goczałowie, którzy mieli u boku doświadczonych pilotów. Michał z Szymonem Gospodarczykiem zajęli czwarte miejsce, a Marek z Rafałem Martonem – ostatecznie uplasowali się na ósmym.

Więcej>>>

Polscy szczypiorniści w pięknym stylu awansowali do drugiej rundy MŚ

Brazylia rzucona na kolana

Polska wygrała z Brazylią 33:23 (13:11) w ostatnim meczu grupy B mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Rezultat tego spotkania będzie się liczył w drugiej rundzie, w której zagrają obie drużyny. Awansowała także Hiszpania, która we wtorek pokonała Tunezję 36:30. Hiszpania wygrała grupę po remisie z Brazylią i wygranej z Polską.

Wszystkie spotkania w tej grupie odbywały się w New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu. O wysokiej wygranej zdecydował okres znakomitej gry po przerwie. Po niecałym kwadransie w drugiej połowie biało-czerwoni wygrywali 25:15 i potem już tylko umiejętnie pilnowali wyniku, szanowali piłkę i z uśmiechami na twarzach, może trochę zdekoncentrowani, oczekiwali na końcową syrenę. Za najlepszego gracza spotkania fachowcy uznali polskiego bramkarza Adama Morawskiego, który odbijał prawie wszystkie piłki.