Sportowo-patriotyczna sobota w Białej Wace

W ostatnią sobotę kwietnia w Białej Wace odbył się XXIX bieg lekkoatletyczny Biała Waka-Rudniki-Biała Waka. W roli organizatorów imprezy sportowej ku czci Dnia Konstytucji 3 Maja wystąpiły: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, samorząd rejonu solecznickiego, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie oraz klub sportowy „Jaunystė”.

W tegorocznym święcie sportu – tak jest nazywana ta sportowa impreza w Białej Wace – wzięło udział kilkuset miłośników lekkiej atletyki nie tylko z rejonu solecznickiego, ale i innych rejonów Litwy. Jako pierwsze na start wyszły drużyny szkolne, które rywalizowały w sztafecie lekkoatletycznej. Młodzież wykazała się dobrą sprawnością fizyczną oraz chęcią walki. Wśród gimnazjów jako pierwsza metę przekroczyła ekipa Gimnazjum Tysiąclecia w Solecznikach, drugie miejsce zajęli lekkoatleci z Gimnazjum w Ejszyszkach, trzecie – Gimnazjum „Ryto” w Dziewieniszkach. Wśród szkół podstawowych złote medale zdobyła drużyna szkoły w Jaszunach, srebrne – z Czużakampi, brązowe – z Podborza.

Biegacze z rejonu wileńskiego utrzymali się na prowadzeniu

Trzy starty, trzy zwycięstwa

W piątek, 28 kwietnia, w Połądze odbyły się mistrzostwa Litwy w krosie oraz zawody 3. kolejki Pucharu Litwy w biegach przełajowych. W zawodach bardzo dobrze spisali się biegacze z rejonu wileńskiego, którzy zdobyli 138 punktów i w klasyfikacji drużynowej zajmują pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu uplasowali się sportowcy ze Święcian (112 punktów), a na trzecim Pokroju (91 pkt.).