Biegacze z rejonu wileńskiego utrzymali się na prowadzeniu

Trzy starty, trzy zwycięstwa

W piątek, 28 kwietnia, w Połądze odbyły się mistrzostwa Litwy w krosie oraz zawody 3. kolejki Pucharu Litwy w biegach przełajowych. W zawodach bardzo dobrze spisali się biegacze z rejonu wileńskiego, którzy zdobyli 138 punktów i w klasyfikacji drużynowej zajmują pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu uplasowali się sportowcy ze Święcian (112 punktów), a na trzecim Pokroju (91 pkt.).

Po trzech kolejkach Pucharu Litwy w biegach przełajowych reprezentanci rejonu wileńskiego zgromadzili 318 punktów i twardo dzierżą 1. miejsce. Drugie miejsce zajmują przedstawiciele Święcian – 277 punktów, a trzecie reprezentanci Pokroju – 268 punktów. Trzeba podkreślić, że nasi lekkoatleci wygrali wszystkie trzy kolejki biegów o Puchar Litwy.

Ponadto Daniel Bartusewicz prowadzi w klasyfikacji wśród chłopców 2004-2005 r. ur. z 46 punktami, a Ewelina Wojtkiewicz i Jarosław Siemaszko zajmują drugie miejsca w swoich grupach wiekowych. Ewelina uzbierała 54 punkty, a Jarosław 48 punktów.