15 grudnia w Solecznikach odbyła się konferencja sprawozdawczo-wyborcza Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” na Litwie, podczas której wybrano nowego prezesa oraz zarząd.

Czterdziestu delegatów konferencji przyjęło rezygnację nestora organizacji Michała Sienkiewicza ze stanowiska, mianując go jednocześnie prezesem honorowym „Sokoła”. Nowym liderem organizacji został Genadiusz Baranowicz, wieloletni współtowarzysz Sienkiewicza oraz dotychczasowy wiceprezes towarzystwa.

Turniej o Puchar Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej

„United” – z Pucharem i najlepszym bramkarzem

Poczet zdobywców Pucharu Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej uzupełnił się o kolejne nowe imię. W sobotę, 17 grudnia, na parkiecie wileńskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie do grona „Syrokomlówki”, „JPII” i „Kraszaka” dołączyła drużyna „United”.

W niezwykle emocjonującym finale 4. turnieju piłki nożnej halowej, organizowanego przez Koło Związku Polaków na Litwie „Wileńska Młodzież Patriotyczna”, piłkarze „United” pokonali broniącego tytułu „Kraszaka” – 3:1.

Przyszli zwycięzcy grudniowego turnieju mistrzowską formę zademonstrowali już w fazie grupowej, gdzie pokonali wszystkich swoich rywali z jednakowym wynikiem 3:0. Prawdziwe strzelanie absolwenci Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie zostawili jednak na rundę play-off. Najpierw bezlitośnie, bo aż 8:0, w ćwierćfinale rozbili ekipę złożoną z uczniów szkoły-gospodarza „Navi”, a chwilę później 6:4 pokonali reprezentację harcerzy 26. Wileńskiej Drużyny Wędrowniczej „Yeti”.

Nasi biathloniści w w Jakuszycach

Trzy Puchary i medale

Wiktoria i Nikita Romanowowie, wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, wywalczyli Puchary Polski w biathlonie. Międzynarodowe zawody, w których rywalizowali strzelający narciarze z Czech. Litwy i Polski, odbyły się 16-17 grudnia w Jakuszycach (woj. dolnośląskie).

Wiktoria w sprincie na 3 km (2003-2005 r. ur.) dwukrotnie była bezbłędna na strzelnicy i zdecydowanie wygrała bieg. Jej koleżanka z drużyny Kamilė Jakubauskaitė na tym samym dystansie wywalczyła 4. lokatę. Skarbonkę medalową ekipy z Litwy w tym dniu uzupełnił Romuald Aleksandrow, który w biegu na 6 km zajął zaszczytne trzecie miejsce.