Nasi biathloniści w w Jakuszycach

Trzy Puchary i medale

Wiktoria i Nikita Romanowowie, wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, wywalczyli Puchary Polski w biathlonie. Międzynarodowe zawody, w których rywalizowali strzelający narciarze z Czech. Litwy i Polski, odbyły się 16-17 grudnia w Jakuszycach (woj. dolnośląskie).

Wiktoria w sprincie na 3 km (2003-2005 r. ur.) dwukrotnie była bezbłędna na strzelnicy i zdecydowanie wygrała bieg. Jej koleżanka z drużyny Kamilė Jakubauskaitė na tym samym dystansie wywalczyła 4. lokatę. Skarbonkę medalową ekipy z Litwy w tym dniu uzupełnił Romuald Aleksandrow, który w biegu na 6 km zajął zaszczytne trzecie miejsce.

Podczas drugiego dnia zawodów sportowcy z rejonu wileńskiego czterokrotnie stawali na podium. Nikita Romanow w grupie zawodników junior młodszy w biegu na 7,5 km spisał się świetnie i jako pierwszy minął linię mety. Znowu najlepsza w biegu na 3 km była Wiktoria, a na drugim miejscu uplasowała się Kamilė. Do grona medlaistów dołączył również Marek Griniuk, który zdobył srebro w biegu na 4,5 km.

Słowem, nasi biathloniści spisali się na medal i godnie reprezentowali zarówno barwy rejonu, jak i całej Litwy