Wyjazdowe zwycięstwo „Polonii”

„Jeszcze Polska nie zginęła, póki Litwa żyje!” – tak przywitali kibice Połągi piłkarzy wileńskiej „Polonii”, którzy minionej soboty zmierzyli się z miejscową drużyną „Palanga” w ramach rozgrywek I ligi mistrzostw Litwy.

Po pechowym pojedynku z „Granitasem” z Nowej Wilejki, przegranym przez polonusów – 1:3, końcowy wynik w Połądze był – 2:1 na korzyść gości, chociaż w 34. minucie, to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po przerwie podopieczni Wiktora Filipowicza i Romualda Kuncewicza poderwali się do ataku i już w 65. min. wyrównującą bramkę dla „Polonii” zdobył Edward Tuczyński z rzutu karnego, którego zarobił wyjściem sam na sam z bramkarzem rywali Paweł Stempkowski. Końcówka meczu przypominała oblężenie bramki gospodarzy. Sędzia meczu doliczył 3 minuty i tego wystarczyło, żeby w 92. min. po pięknej szarży i strzale Andrzeja Wilkickiego obrońca rywali skierował piłkę do własnej bramki.

Siatkarze z rejonu wileńskiego w Bielsku-Białej

Granie na najlepszym parkiecie

Na początku maja uczniowie Awiżeńskiej Szkoły Średniej, reprezentujący Szkołę Sportową Samorządu Rejonu Wileńskiego, zostali zaproszeni na III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej im. Stefana Zubera do Bielska-Białej.

Współpraca, która została nawiązana między SzSSRW i Awiżeńską Szkołą Średnią po jednej, a PSKS „Beskidy” Bielsko-Biała po drugiej stronie, nigdy nie ograniczała się wyłącznie zmaganiami sportowymi, a więc i tym razem organizatorzy program pobytu wzbogacili szerokim wachlarzem propozycji kulturalno-rozrywkowych.