Wyjazdowe zwycięstwo „Polonii”

„Jeszcze Polska nie zginęła, póki Litwa żyje!” – tak przywitali kibice Połągi piłkarzy wileńskiej „Polonii”, którzy minionej soboty zmierzyli się z miejscową drużyną „Palanga” w ramach rozgrywek I ligi mistrzostw Litwy.

Po pechowym pojedynku z „Granitasem” z Nowej Wilejki, przegranym przez polonusów – 1:3, końcowy wynik w Połądze był – 2:1 na korzyść gości, chociaż w 34. minucie, to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po przerwie podopieczni Wiktora Filipowicza i Romualda Kuncewicza poderwali się do ataku i już w 65. min. wyrównującą bramkę dla „Polonii” zdobył Edward Tuczyński z rzutu karnego, którego zarobił wyjściem sam na sam z bramkarzem rywali Paweł Stempkowski. Końcówka meczu przypominała oblężenie bramki gospodarzy. Sędzia meczu doliczył 3 minuty i tego wystarczyło, żeby w 92. min. po pięknej szarży i strzale Andrzeja Wilkickiego obrońca rywali skierował piłkę do własnej bramki.

Po meczu zawodnicy „Polonii” dziękowali swym wiernym kibicom z Klubu Kibica „Polonia”, którzy dzielnie podrywali naszych piłkarzy do walki w Połądze. Zdobyte na wyjeździe trzy punkty dały awans „Polonii” na 6. miejsce, ze stratą 2 punktów do plasujących się na 4. pozycji piłkarzy Litewskiej Akademii Piłkarskiej. To właśnie z nimi w sobotę, 26 maja, o godz. 12 „Polonia” zmierzy się na ich boisku. W tabeli prowadzi „Lietava” z Janowa z dorobkiem 16 punktów. Za nią kroczą „Nevežis” z Kiejdan i „Trakai” z Trok, gromadzący na swych kontach po 13 punktów.