Hiszpania piłkarskim mistrzem świata kobiet

Historyczny triumf

Reprezentacja Hiszpanii w finale pokonała Anglię 1:0 i zdobyła w Sydney złoty medal piłkarskich mistrzostw świata kobiet. Bramkę na wagę zwycięstwa w 29 minucie strzeliła kapitan Hiszpanii Olga Carmona. To pierwszy tytuł wywalczony przez Hiszpanię.

Mecz miał emocjonujący przebieg, zawodniczki obu zespołów zmarnowały kilka dogodnych okazji strzeleckich. W 70. minucie Hiszpanka Jenifer Hermoso nie wykorzystała rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką przez Keiry Walsh we własnym polu karnym. Uderzenie Hiszpanki z 11 metrów obroniła Mary Earps.

Włosi wygrali 20. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Rewanż się nie udał

Siatkarze Włoch wygrali 20. edycję Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W ostatnim meczu rozgrywanego w Krakowie turnieju mistrzowie świata pokonali Polskę 3:1 (25:18, 25:23, 21:25, 25:17). Drugie miejsce zajęła Słowenia, trzecie Polska, a czwarte Francja.

Polacy, którzy po dwóch dniach turnieju mieli na koncie porażkę 0:3 ze Słowenią i zwycięstwo 3:1 nad Francją, aby liczyć na triumf w turnieju musieli wygrać 3:0 lub 3:1. Włochom, którzy wcześniej pokonali 3:0 Francuzów i przegrali 2:3 ze Słoweńcami, do zajęcia pierwszego miejsca wystarczała każda wygrana. Słowenia swoją szansę na zwycięstwo w całym tego memoriale zaprzepaściła w niedzielę, przegrywając 1:3 z Francją. Spotkanie kończące turniej zapowiadało się więc ciekawie, zwłaszcza że był to mały rewanż za ubiegłoroczny finał mistrzostw świata w Katowicach, w którym lepsza była Italia. Włosi i tym razem okazali się lepsi, a więc do rewanżu nie doszło