Saga związana z transferem kapitana reprezentacji Polski dobiegła końca. Robert Lewandowski został piłkarzem „Dumy Katalonii”, jednego z nasłynniejszych klubów piłkarskich świata.

Media i fani futbolu od wielu miesięcy żyli transferem polskiego superstrzelca. Jako nowych prawdopodobnych pracodawców Lewandowskiego wymieniano najlepsze kluby, hiszpańską Barcelonę, angielski Manchester City czy francuski PSG Paryż. Sam zainteresowany od początku deklarował, że jego marzeniem jest gra w barwach „blaugrany” czyli Barcelony. 16 lipca prezes Bayernu Oliver Kahn poinformował, że Bayern przystał na ofertę FC Barcelony. Hiszpanie zapłacą za Lewandowskiego 45 milionów euro plus pięć milionów w bonusach. Tym samym 33-letni napastnik zostanie pierwszym w historii Polakiem w historii klubu z Camp Nou. Kapitan reprezentacji Polski ma podpisać z Barceloną kontrakt do 30 czerwca 2026 roku.

1. edycja Pucharu Litwy

Medale narciarzy rejonu wileńskiego w Oniksztach

17 lipca w Oniksztach odbyła się 1. edycja Pucharu Litwy w narciarstwie na nartorolkach. Równolegle odbyły się zmagania o puchary miasta Onikszty.

W zawodach wystartowało ponad 50 zawodników z Uciany, Wilna, Ignaliny, Onikszt oraz 10 narciarzy rejonu wileńskiego. Były finałowe wyścigi, o podziale miejsc na podium. W finale dziewcząt w kategorii M-14 nie do pokonania była Miła Sienkiewicz. Miła od samego startu wyszła na prowadzenie i na dystansie, zwiększając przewagę nad rywalkami zdecydowanie zwyciężyła, zdobywając złoty medal i Puchar Onikszt za 1. miejsce. Bardzo emocjonująca była walka o drugie miejsce. Milena Bernatowicz do przedostatniego zawrotu jechała na 3. pozycji, ale wyprzedziła rywalkę i na mecie zajęła 2. miejsce, zdobywając srebrny medal. Gabriela Buchowska finiszowała na 4. miejscu. Emila Mincewicz startowała na dystansie 1000 m. Emila nie dała żadnych szans rywalce, zwyciężając z 40-metrową przewagą i zdobywając złoty medal oraz Puchar Onikszt.