1. edycja Pucharu Litwy

Medale narciarzy rejonu wileńskiego w Oniksztach

17 lipca w Oniksztach odbyła się 1. edycja Pucharu Litwy w narciarstwie na nartorolkach. Równolegle odbyły się zmagania o puchary miasta Onikszty.

W zawodach wystartowało ponad 50 zawodników z Uciany, Wilna, Ignaliny, Onikszt oraz 10 narciarzy rejonu wileńskiego. Były finałowe wyścigi, o podziale miejsc na podium. W finale dziewcząt w kategorii M-14 nie do pokonania była Miła Sienkiewicz. Miła od samego startu wyszła na prowadzenie i na dystansie, zwiększając przewagę nad rywalkami zdecydowanie zwyciężyła, zdobywając złoty medal i Puchar Onikszt za 1. miejsce. Bardzo emocjonująca była walka o drugie miejsce. Milena Bernatowicz do przedostatniego zawrotu jechała na 3. pozycji, ale wyprzedziła rywalkę i na mecie zajęła 2. miejsce, zdobywając srebrny medal. Gabriela Buchowska finiszowała na 4. miejscu. Emila Mincewicz startowała na dystansie 1000 m. Emila nie dała żadnych szans rywalce, zwyciężając z 40-metrową przewagą i zdobywając złoty medal oraz Puchar Onikszt. Daniel Buchowski także miał do pokonania 1000 m. Daniel zamieszał się na starcie i jechał na 4 pozycji, na półmetku już zajmował 3 miejsce i wciąż nie udawało się wyprzedzić rywala. Jednak na ostatniej prostej do mety mocno przyśpieszył i na mecie zajął 2 miejsce, wyprzedzając przedstawiciela Ignaliny o 20 cm. Daniel zdobył srebrny medal i puchar za drugie miejsce. Zwycięzcy 1-3 miejsca zostali nagrodzeni medalami Narciarskiej Asocjacji Litwy i Pucharami Miasta Onikszty, a także otrzymali od dyrektora toru kartingowego bilety na przejażdżkę na gokartach. Sportowcy z zadowoleniem jeździli po trasie sprintu, otrzymując dawkę adrenaliny, jednak nieraz na szybkości „wylatując” z asfaltowej nawierzchni.

2. edycja Pucharu Litwy na nartorolkach odbędzie się 13 sierpnia w Niemenczynie. Narciarze będą rywalizować w duatlonie, składającego się z biegu 1-3 km i jazdy na nartorolkach 2-6 km.

Pozdrawiamy medalistów i życzymy sukcesów na biathlonowym Pucharze Litwy w Niemenczynie.