Szwed Duplantis poprawił własny rekord świata w skoku o tyczce

Unosi się nad konkurencją

Szwed Armand Duplantis poprawił podczas mityngu w Belgradzie rekord świata w skoku o tyczce – uzyskał 6,19 m. Poprzedni najlepszy rezultat również należał do niego, był o centymetr gorszy i został ustanowiony w lutym 2020 roku w Glasgow.

22-letni lekkoatleta to najlepszy od kilku lat tyczkarz na świecie. Podczas rozgrywanych w 2021 roku igrzysk w Tokio wywalczył mistrzostwo olimpijskie. W trakcie mityngu w Belgradzie, gdzie trybuny świeciły pustkami, Duplantis pokonał poprzeczkę na wysokości 6,19 w trzeciej próbie. Po ustanowieniu rekordu świata uszczęśliwiony pobiegł na skraj hali i padł w ramiona swojej partnerki.

Bayern i Liverpool awansowały do ćwierćfinałów LM

Popis Lewandowskiego

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski popisał się hat-trickiem w ciągu 11 minut rewanżowego meczu z FC Salzburg w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec wygrali 7:1 i awansowali do kolejnej rundy. W ćwierćfinale zagra też Liverpool.

W pierwszym spotkaniu FC Salzburg zaskoczył u siebie Bawarczyków i do 90. minuty prowadził 1:0, ale mecz zakończył się remisem 1:1. W rewanżu lider niemieckiej ekstraklasy nie pozostawił rywalom złudzeń. Popis Lewandowskiego trwał już od pierwszych minut. Wprawdzie w drugiej po uderzeniu Polaka efektowną interwencją popisał się szwajcarski bramkarz Philipp Koehn, ale później Polak wywalczył dwa rzuty karne i oba zamienił na gole – w 12. i 21. minucie. W 23. trafił już z akcji. Najpierw zablokował piłkę, gdy sprzed swojego pola karnego próbował ją wybić Koehn, a następnie pobiegł za nią, poczekał aż odbije się od słupka i bez problemu skierował ją do pustej bramki. W historii LM nikomu nie udało się skompletować hat-tricka w tak wczesnej fazie meczu.