Litewska sztafeta z Karolem Dąbrowskim uplasowała się na 14. miejscu

Spora dawka zaufania i nadziei

Reprezentacja Litwy z Karolem Dąbrowskim zajęła we wtorek, 15 lutego, 14. miejsce w biathlonowej sztafecie mężczyzn 4x7,5 km podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. „Dziękuję wszystkim za wiarę w nas do ostatniego dnia” – powiedział Dąbrowski, nie kryjąc emocji po zawodach.

– To rekord naszej drużyny w zawodach tej rangi (w zawodach Pucharu Świata też byliśmy na 14. miejscu) i druga najwyższa lokata w biathlonie igrzysk olimpijskich (po 13. miejscu Tomasa Kaukėnasa w Pjongjangu)! To wspaniały prezent dla Litwy z okazji zbliżającego się Dnia Odrodzenia Państwa – podkreśla Litewska Federacja Biathlonowa na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Klubowe MŚ w piłce nożnej

Triumf londyńczyków

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali w finale w Abu Zabi brazylijski Palmeiras Sao Paulo 2:1 po dogrywce i triumfowali w klubowych mistrzostwach świata. Wcześniej w meczu o trzecie miejsce egipski Al Ahly Kair wygrał z saudyjskim Al-Hilal Rijad 4:0.

Pierwsza połowa finału nie była ciekawa, brakowało dogodnych sytuacji bramkowych. Drużyna z Premier League dyktowała warunki gry, ale nie potrafiła tego zamienić na prowadzenie. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 55. minuty, wówczas na listę strzelców wpisał się Belg Romelu Lukaku. Wydawało się, że od tego momentu londyńczycy przejmą pełną kontrolę nad spotkaniem, ale już 10 minut później z rzutu karnego wyrównał Raphael Veiga. Do końca regulaminowego czasu żadna z drużyn nie zdołała znaleźć sposobu na defensywę rywala, co oznaczało konieczność dogrywki.