Piłkarze Francji wygrali finałowy turniej Ligi Narodów

Triumf mistrzów świata

Francja pokonała Hiszpanię 2:1 (0:0) w finałowym meczu turnieju final four piłkarskiej Ligi Narodów, który rozegrany został w Mediolanie. Reprezentacja mistrzów świata jest drugim w historii triumfatorem tych rozgrywek. Przed dwoma laty zwyciężyła Portugalia.

W pierwszym spotkaniu o stawkę tych zespołów od marca 2013 roku przez ponad godzinę okazji bramkowych praktycznie nie było. Mecz toczony był w szybkim tempie i zawodnikom obu stron nie można zarzucić braku poświęcenia, jednak drużyny koncentrowały się przede wszystkim na odbiorze piłki i utrudnieniu dostępu do własnej bramki. Wszystkie emocje skumulowały się w ostatnich dwóch kwadransach. W 64. minucie po składnej akcji Theo Hernandez, który w półfinale z Belgią strzelił swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Francji, był bliski drugiego trafienia, ale po jego uderzeniu z bliska piłka odbiła się od poprzeczki.

Polscy piłkarze wygrali arcyważne wyjazdowe spotkanie z Albanią

Skandal w Tiranie

Polska wygrała z Albanią 1:0 (0:0) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Tiranie i awansowała na drugie miejsce w grupie. Litwa gładko przegrała w Wilnie ze Szwajcarią z wynikiem 0:4 (0:3). Obie drużyny przedtem odnotowały zwycięstwa – Polska 5:0 ograła San Marino, a Litwa 3:1 pokonała Bułgarię.

Początek meczu z Helwetami wyglądał obiecująco dla gospodarzy, którzy dobrze się bronili i sami wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Jednak różnica w klasie drużyn po pół godzinie mniej więcej wyrównanej stała się coraz bardziej widoczna. Szwajcarzy znaleźli też sposób na rozmontowanie litewskiej obrony, wykorzystując standardowe sytuacje. Dwie bramki w pierwszej połowie padły po rzutach rożnych. Faktycznie po pierwszej połowie, gdy goście w ostatnich minutach strzelili trzecią bramkę losy tego spotkania zostały przeważone na korzyść solidnie grających Szwajcarów.