Polscy siatkarze wygrali swoją grupę w ME (w Krakowie)

Brakuje regularności

Polska wygrała w Krakowie z wszystkie 5 meczów – we środę z Ukrainą – 3:0. Polacy wyprzedzili broniących tytułu Serbów, których pokonali w bezpośredniej konfrontacji 3:2. Zwycięstwa cieszy, ale zgodnie z tym co mówił trener Vital Heynen, jego podopiecznym w tym turnieju brakuje regularności.

Teraz biało-czerwoni przenoszą się do Gdańska, gdzie rozegrają mecz 1/8 finału – w sobotę, z Finlandią, a w przypadku awansu spotkanie ćwierćfinałowe (ze zwycięzcą meczu Rosja-Ukraina).

FIFA wszczęła dochodzenie ws. meczu Brazylii z Argentyną

Bezprecedensowy przypadek

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) wszczęła dochodzenie ws. meczu eliminacji mistrzostw świata Brazylia-Argentyna. Przedstawiciele brazylijskich służb zdrowotnych przerwali spotkanie, oskarżając czterech graczy gości o naruszenie krajowych zasad kwarantanny COVID-19.

FIFA poinformowała, że otrzymała raporty od sędziów tego meczu i zbiera dalsze szczegóły. Przedstawiciele brazylijskiej Narodowej Agencji Nadzoru Zdrowotnego (Anvisa) krótko po rozpoczęciu meczu weszli na boisko w towarzystwie policji i przerwali szlagierowe spotkanie w Sao Paulo. Powodem było niedostosowanie się Argentyńczyków do wcześniejszej decyzji władz sanitarnych o odizolowaniu od reszty ekipy czterech piłkarzy „Albicelestes”, którzy na co dzień występują w lidze angielskiej.