Pierwszy medal biało-czerwonych na IO w Tokio

Srebrna czwórka

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal dla Polski w Tokio.

Biało-czerwone przed igrzyskami były typowane jako kandydatki do medalu. Przemawiały za nimi sukcesy, w 2018 roku sięgnęły po złoty medal mistrzostw Europy i świata, a także stabilny skład, w którym pływają praktycznie od ponad czterech lat.

Pierwsze starty w Tokio pokazały, że Chinki wydają się być poza konkurencją.

Biathloniści świetnymi wynikami zainaugurowali sezon letni

Niegościnni gospodarze

60 młodocianych biathlonistów z Wisagini, Onikszt, Wilna, Ignaliny i Niemenczyna wzięło udział w otwartych mistrzostwach Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, które zainaugurowały letnie starty biathlonistów. Zawody odbyły się w ubiegły piątek, 23 lipca, w Niemenczynie i właśnie gospodarze najczęściej stawali na podium.

Sportowcy rywalizowali w trzech grupach wiekowych w sprincie biegiem. Najliczniejsze przedstawicielstwo miała grupa dzieci 2010 r. ur. i młodsze. Warte podkreślenia jest to, że podczas zawodów biathloniści po raz pierwszy w historii litewskiego biathlonu korzystali z karabinów laserowych. W tej kategorii wiekowej na trasie 1,2 km prym wiedli niemenczynianie. Całe bowiem podium obsadziły dziewczęta z SzSSRW (Kamila Poźniak, Ekaterina Litwinowa i Eweta Šidlauskaitė), a wśród chłopaków 1. miejsce podzielili ex aequo niemenczynianie Rafał Boban i Ernest Górski, 2. miejsce wywalczył Artiom Dostalew z Wisagini, a 3. kolejny przedstawiciel gospodarzy Maksim Kuczin.