Polska królowa Rzymu

Rozstawiona z numerem 15. Iga Świątek wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie, pokonując w finale Czeszkę Karolinę Pliskovą (9.) 6:0, 6:0. To trzeci w karierze tytuł 19-letniej Polki, która w tym tygodniu zadebiutowała na 9. miejscu światowego rankingu tenisistek.

Świątek wcześniej w dorobku miała już triumf w ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego French Open, a niespełna trzy miesiące temu zwyciężyła w zawodach WTA w Adelajdzie. W kwietniu 2019 roku przegrała natomiast finał turnieju tego cyklu w Lugano. W niedzielę po raz pierwszy wystąpiła w decydującym spotkaniu imprezy WTA1000, która rangą ustępuje tylko zawodom wielkoszlemowym. W ubiegłym roku nastolatka z Raszyna pokonała starszą o dziewięć lat Pliskovą w trzech setach w turnieju pokazowym. Ich pierwsza konfrontacja o stawkę okazała się zaskakująco jednostronna i trwała zaledwie 46 minut.

Wyrównał rekord Gerda Muellera!

Robert Lewandowski strzelił 40. bramkę w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej i wyrównał rekord Gerda Muellera z rozgrywek 1971/72. Pewny już dziewiątego z rzędu tytułu mistrzowskiego Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z SC Freiburg 2:2.

Po trafieniu do siatki Polak podciągnął koszulkę do góry i zaprezentował inną, z podobizną Muellera i napisem: „4ever Gerd”. „Zasłużył sobie na to, zapracował na to. Gratuluję mu tej 40. bramki” – powiedział na antenie telewizji Sky były reprezentant Niemiec Lothar Matthaeus.