Medalowe żniwo biathlonistów na mistrzostwach Litwy w Ignalinie

Imponujący dorobek

20 medali w różnych odcieniach zdobyli na mistrzostwach Litwy w biathlonie sportowcy ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego (SzSSRW). Dominował kolor złoty, bo aż w 11 kategoriach triumfowali reprezentanci podstołecznego rejonu. Ponadto 5 razy byli drudzy i czterokrotnie trzeci. Mistrzostwa odbyły się w minione wolne dni w Ignalinie.

Sezon narciarski zbliża się ku końcowi i tym bardziej cieszą ostatnie majorowe jego akordy w wykonaniu podopiecznych SzSSRW, którzy zgarnęli lwią część trofeów. Szczególnie cieszą medale wywalczone przez młodych zawodników, którzy są dopiero u progu kariery sportowej.

Pierwszy triumf polskich szablistek w Pucharze Świata

Wygrały, ale do Pekinu nie pojadą

Polskie szablistki triumfowały w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie. W finale wygrały z Włoszkami 45:44. To pierwsze w historii zwycięstwo biało-czerwonych. Na podium poprzednio stanęły w maju 2017 roku, kiedy były drugie w Tunisie.

Biało-czerwone walczyły w składzie: Sylwia Matuszak, Marta Puda, Angelika Wątor i Zuzanna Cieślar. Polki, zajmujące dotychczas dziewiąte miejsce w światowym rankingu, zaczęły zmagania od zwycięstwa nad Brazylijkami 45:28 w 1/16, a w kolejnej rundzie uporały się z Gruzinkami 45:25. W ćwierćfinale podopieczne trenera Dariusza Nowinowskiego pokonały prowadzące w drużynowej klasyfikacji PŚ Rosjanki 45:42, a w półfinale zwyciężyły Koreanki 45:41. W obu meczach decydujące były przedostatnie pojedynki, wysoko wygrane przez Wątor.