Sport w Solecznickiem

Mistrzowski Lukas

Solczanin Lukas Łakietczenko został mistrzem krajów bałtyckich w tenisie stołowym wśród młodzików. Do międzynarodowego sukcesu utalentowanego sportowca doprowadził trener Wiktor Friziel.

Brąz szczypiornistów

Drużyna Szkoły Sportowej im. Antoniego Ratkiewicza w Ejszyszkach zdobyła brązowe medale mistrzostw kraju wśród szkół sportowych. W finałowym turnieju rywalami ejszyskiej ekipy, dowodzonej przez trenera Wiktora Jeswielisa, byli zawodnicy z Poniewieża, Oran oraz Kowna.

A. K.

Austriak i Japonka triumfatorami turnieju tenisowego w Nowym Jorku

Stuprocentowa skuteczność Osaki

Rozstawiony z „dwójką” Dominic Thiem wygrał z Niemcem Alexandrem Zverevem (5.) 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (8-6) w finale turnieju US Open, który rozgrywany był na kortach twardych w Nowym Jorku. Wśród kobiet triumfowała Japonka Naomi Osaka, która w finale 1:6, 6:3, 6:3 pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.

Zarówno Thiem, jak i Zverev już od kilku lat wymieniani byli jako kandydaci do zastąpienia tzw. Wielkiej Czwórki (Szwajcara Rogera Federera, Hiszpana Rafaela Nadala, Serba Novaka Djokovica i Brytyjczyka Andy’ego Murraya) w wygrywaniu imprez wielkoszlemowych. Obaj jednak przez ten czas nie byli w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Teraz pomógł im fakt, że Federer i Nadal nie przyjechali do USA, Djokovic został zdyskwalifikowany w 1/8 finału za przypadkowe uderzenie piłką sędzi liniowej, a wracający po przewlekłych kłopotach z biodrem Murray nie stanowił tak dużego zagrożenia jak w przeszłości. Faworytem niedzielnego pojedynku wydawał się Austriak.