Uczniowskie mistrzostwa kraju w boksie

Z Kabiszek po medale

Dwa medale na uczniowskich mistrzostwach kraju młodzików (2006-2007 r. ur.), które 5-7 grudnia odbyły się w Mariampolu, wywalczyli bokserzy z rejonu wileńskiego.

Podopieczni trenera Jurija Kuszlewicza na co dzień trenują w kabiskim oddziale Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie. Sekcja bokserska działa tu stosunkowo niedawno, ale jej członkowie mogą poszczycić się już sporymi osiągnięciami nie tylko na zawodach krajowych, ale i międzynarodowych.

W mistrzostwach młodzików wzięło udział trzech miłośników boksu z rejonu wileńskiego.

Sukces drużyn z rejonu wileńskiego w Solecznikach

Chłopcy zapowiadają rewanż

Pierwsze i trzecie miejsce na drużynowych mistrzostwach Litwy w tenisie stołowym wywalczyli amatorzy celuloidowej piłeczki z rejonu wileńskiego. Dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium, a chłopcy – najniższym.

W drużynowych mistrzostwach Litwy w tenisie stołowym (rocznik urodzenia 2006 r. i młodsi) brały udział ekipy z różnych rejonów kraju oraz zespoły z Olity i Kłajpedy. W ogóle w turnieju, który odbył się na Mikołajki, czyli 6 grudnia, wzięło udział po 10 drużyn dziewczęcych i chłopięcych. Początkowo zmagania odbywały się w grupach. Ich zwycięzcy i zdobywcy drugich miejsc wywalczyli awans do kolejnego etapu, podczas którego toczyły się pojedynki o miejsca na podium.