Uczniowskie mistrzostwa kraju w boksie

Z Kabiszek po medale

Dwa medale na uczniowskich mistrzostwach kraju młodzików (2006-2007 r. ur.), które 5-7 grudnia odbyły się w Mariampolu, wywalczyli bokserzy z rejonu wileńskiego.

Podopieczni trenera Jurija Kuszlewicza na co dzień trenują w kabiskim oddziale Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie. Sekcja bokserska działa tu stosunkowo niedawno, ale jej członkowie mogą poszczycić się już sporymi osiągnięciami nie tylko na zawodach krajowych, ale i międzynarodowych.

W mistrzostwach młodzików wzięło udział trzech miłośników boksu z rejonu wileńskiego. Największy sukces odniosła Silvija Karaveckaitė (na zdjęciu pośrodku), która w kategorii wagowej do 51 kg pewnie pokonała wszystkie rywalki i wywalczyła złoty medal.

Dobrze spisał się również uczeń Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie Radosław Piłat, który w półfinale z zdecydowaną przewagą wygrał z przedstawicielem Kowna i awansował do finału. W decydującej walce stoczył wyrównany pojedynek z przedstawicielem Poswola i uległ mu na punkty, zdobywając srebrny krążek mistrzostw Litwy.

Sukcesy młodocianych bokserów cieszą szkoleniowca, który liczy, że w 2020 roku grono medalistów się poszerzy i na podium staną kolejni amatorzy skórzanej rękawicy.