Rekord na pożegnanie Majewskiego

82,98 m – tyle od niedzieli wynosi rekord świata w rzucie młotem. Ustanowiła go Anita Włodarczyk na PGE Stadionie Narodowym podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie. Z polskimi kibicami pożegnał się dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

To był ostatni w Polsce konkurs dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Z kibicami pożegnał się świetnym wynikiem 21,08, który dał mu drugie miejsce.

„Tomku, dziękujemy” – koszulkę z takim napisem mieli na sobie wszyscy zawodnicy pchnięcia kulą. Wynik 21,08 jest jego najlepszym od blisko czterech lat – 2 września 2012 roku pchnął 21,31 w Berlinie.

Życiowy sukces Karola Dąbrowskiego

W piątek, 26 sierpnia, w estońskim centrum Tehvandi w Otepaeae, biathloniści z 14 państw świata rywalizowali na Letnich Mistrzostwach Świata w biathlonie na nartorolkach. Życiowy sukces na tych zawodach osiągnął Karol Dąbrowski z Niemenczyna, który w biegu na dochodzenie na dystansie 12,5 km zajął czwarte miejsce.

Biathloniści startowali zarówno w biegach indywidualnych, jak i w sztafetach mieszanych 2x6 km + 2x7,5 km. Šarūnas Jukna wraz z Gabrielą Leščinskaitė, Kotryną Vitkūnaitė i Deiwidem Demkowym zajęli 9. miejsce, a Karol Dąbrowski, Tomas Kaukėnas, Natalia Paulauskaitė i Natalia Koczergina zajęli 12. miejsce. Sztafeta Polski uplasowała się na trzeciej pozycji..