Życiowy sukces Karola Dąbrowskiego

W piątek, 26 sierpnia, w estońskim centrum Tehvandi w Otepaeae, biathloniści z 14 państw świata rywalizowali na Letnich Mistrzostwach Świata w biathlonie na nartorolkach. Życiowy sukces na tych zawodach osiągnął Karol Dąbrowski z Niemenczyna, który w biegu na dochodzenie na dystansie 12,5 km zajął czwarte miejsce.

Biathloniści startowali zarówno w biegach indywidualnych, jak i w sztafetach mieszanych 2x6 km + 2x7,5 km. Šarūnas Jukna wraz z Gabrielą Leščinskaitė, Kotryną Vitkūnaitė i Deiwidem Demkowym zajęli 9. miejsce, a Karol Dąbrowski, Tomas Kaukėnas, Natalia Paulauskaitė i Natalia Koczergina zajęli 12. miejsce. Sztafeta Polski uplasowała się na trzeciej pozycji..

Karol Dąbrowski bardzo dobrze spisał się natomiast w sprincie na 10 km. Szybko pokonywał trasę na nartorolkach i podczas pierwszej wizyty na strzelnicy nie pudłował. Niestety, w czasie drugiej wizyty na strzelnicy spudłował i musiał pokonać 150-metrową rundę karną.

Šarūnas Jukna startował na dystansie 10 km w grupie junior. Niemenczynianin na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił jeden błąd i zajmował 33. miejsce. Drugie strzelanie (stojąc) Šarūnas wykonał bezbłędnie i zajął 24. miejsce.

W biegu na 12,5 km na dochodzenie Karol Dąbrowski wystartował z 8. pozycji, tracąc do lidera 1 min. 18 sek. Karol szybko pokonał pierwsze okrążenie, błyskawicznie i celnie odstrzelał i zajmował 3. miejsce. Drugie strzelanie także było bezbłędne i Karol zachował 3. pozycję. Na trzecim strzelaniu stojąc Karol popełnił jeden błąd, ale zachował szanse na wywalczenie miejsca na podium. Na ostatnim, czwartym strzelaniu, niemenczynianin pierwsze trzy strzały wykonał celnie, ale pośpieszył z oddaniem kolejnych i zarobił dwie rundy karne, przekreślając szanse na medal, po pokonaniu dodatkowych 300 m dystansu nasz biathlonista linię mety minął jako czwarty. Polak z Niemenczyna i tak osiągnął sukces życiowy, zajmując tak wysoką lokatę. Karol Dąbrowski 12,5 km pokonał w ciągu 35 min. 54 sek. Zwyciężył Słowak Martin Otcenas 34 min. 26 sek.

Gratulujemy Karolowi udanego startu i życzymy kolejnych sukcesów.