Dobroczynny koncert zespołu „Wilenka” w

W Kalwarii Wileńskiej

W kościele Odnalezienia Krzyża Świętego w Wilnie w sobotę, 21 stycznia, zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Polskiego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Wilenka”.

Kolędy i pastorałki w wykonaniu „Wilenki”, działającej przy Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie, stały się pięknym tłem dla charytatywnej idei koncertu. Jego celem była zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

– Koncert „Wiara, nadzieja, miłość…” – te słowa oddały sedno akcji dobroczynnej. Wierzymy, że nasze małe wielkie serca okażą pomoc Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki – w imieniu zespołu powiedział Jarosław Sokołowski. Razem z zespołem wystąpiła laureatka międzynarodowych konkursów Ewa Rawłuszewicz, uczennica Gimnazjum im. Władysława Syrokomli oraz wokalista i skrzypek Mirosław Dmuchowski, były zespolak „Wilenki”.

Przy wejściu do kościoła wolontariusze w żółtych koszulkach zbierali ofiary na utrzymanie misji hospicjum. Po koncercie proboszcz Kalwarii Wileńskiej ksiądz Jerzy Witkowski podziękował „Wilence” za piękny występ.

– Serdecznie pragnę podziękować nie tylko za radość bożonarodzeniową podczas waszego kolędowania, ale przede wszystkim dziękuję dla was, że swoimi talentami, darami i poświęceniem tworzycie dobro dla innego człowieka – mówił proboszcz. Podziękował też parafianom „za hojność waszego serca, za to, że chcecie i pragniecie dzielić się z tymi, kto tego potrzebuje”.

Wyrazy podziękowania za włożony trud w przygotowanie koncertu oraz za hojność serc skierowała do zespołu i parafian Aneta Gurniewicz, zastępca dyrektora Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki. Podkreśliła, że każdy złożony datek przyczyni się do niesienia profesjonalnej pomocy osobie chorej, która przebywa w hospicjum. Odczytała też skierowany do zebranych list z podziękowaniami od siostry Michaeli Rak, założycielki i dyrektorki wileńskiego hospicjum.

Inf. wł.

Na zdjęciu: każdy na charytatywnym koncercie „Wilenki” złożony datek przyczyni się do niesienia profesjonalnej pomocy przebywającym w hospicjum

<<<Wstecz