Nowa lekarka w szpitalu w Solecznikach
Dojazd nie straszy
Szpital w Solecznikach pozyskał nowego lekarza. Pracę tu rozpoczęła rezydentka pediatrii Witalia Świst (na zdjęciu). Jolanta Černiavskienė, specjalistka Wydziału Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia administracji samorządu rejonu solecznickiego pogratulowała młodej lekarce wyboru ścieżki zawodowej. Powodzenia na dalszej drodze zawodowej życzył dla niej również Zbigniew Siemienowicz, dyrektor szpitala w Solecznikach.
Świst – to rezydentka Uniwersytetu Wileńskiego, która za dwa lata otrzyma dyplom lekarza pediatry i pulmonologa dziecięcego. Młoda lekarka pochodzi z rejonu wileńskiego, obecnie mieszka w Wilnie. Do tej pory pracowała w przychodni na Antokolu w Wilnie. Twierdzi, że dojazd do Solecznik ją nie straszy. O możliwości podjęcia tu pracy dowiedziała się po znalezieniu w Internecie ogłoszenia samorządu rejonu i od razu tą ofertą się zainteresowała.
Rezydentka pediatrii miała już pierwszy dyżur w Solecznikach i przyjęła pierwszych małych pacjentów. Samorząd rejonu solecznickiego życzy, by szybko zaadoptowała się w nowym miejscu pracy i pomyślnie ukończyła studia. Zapewnił również, że dołoży wszelkich starań, aby stworzyć młodej lekarce dogodne warunki pracy.
A. K.