Święto Sportu Rejonu Wileńskiego‘ 2022

14 sierpnia w Niemenczynie odbyło się Święto Sportu Rejonu Wileńskiego. Uczestnicy rywalizowali w 7 dyscyplinach sportowych.

W zawodach piłkarskich wystartowało siedem drużyn. Mistrzami została drużyna „Ave.Ko”. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze z klubu piłkarskiego „FK Riešė”, na trzecim – z klubu „FK Mostiškės”.

W zawodach siatkówki parkowej rywalizowano w dwóch kategoriach – mężczyzn i kobiet. W grupie mężczyzn startowało siedem drużyn. Mistrzami została ekipa z Niemieża, na drugim miejscu uplasowali się siatkarze z Grygajć, na trzecim – z Niemenczyna. W grupie kobiet zwyciężyła drużyna z Awiżeń. Drugie miejsce zajęły siatkarki z Podbrzezia, a na trzecim uplasowały się dziewczyny z Niemieża.

W zawodach koszykówki 3x3 mężczyźni rywalizowali w dwóch grupach: od 18 do 39 lat oraz 40+. W pierwszej kategorii mistrzami zostali koszykarze z Pogir, drugie miejsce zajęła ekipa z Niemenczyna „SK Nemenčinė”, a trzecie – drużyna z Rudomina „BC Rudamina”. W grupie wiekowej 40+ mistrzami zostali weterani z ekipy „SK Nemenčinė”, którzy pokonali przedstawicieli z ekipy „Sudervė Team”.

W zawodach szachowych i warcabowych miejsca na podium zajęli przedstawiciele Niemenczyna. Zawody warcabowe wygrali Leonard Szydłowski i Katarzyna Parszuta. Na drugim miejscu uplasowali się Aleksander Naruszewicz, Katarzyna Trybocka i Evaldas Mackonis, na trzecim – Józef Nosko, Zbigniew Bortkiewicz i Arkadij Rjkin.

W zawodach szachowych pierwsze miejsce wywalczyli Naruszewicz, Trybocka, Mackonis. Na drugim miejscu uplasowali się Nosko, Bortkiewicz i Rjkin, na trzecim – Szydłowski i Parszuta.

W święcie sportu rejonu wileńskiego udział wzięło 160 miłośników sportu.