Turnieje siatkówki plażowej w Ejszyszkach

Popularna dyscyplina

W Ejszyszkach odbyły się turnieje piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. W zawodach udział wzięło 18 drużyn (10 męskich i 8 żeńskich) z Solecznik, Ejszyszek, Butrymańc i Koleśnik, co było świadectwem tego, na ile ta dyscyplina jest popularna.

W turnieju mężczyzn pierwsze miejsce zajęła dwusobowa drużyna z Koleśnik – Darius i Eryk. Drugie miejsce również wywalczyli zawodnicy z Koleśnik – Ludwik i Giedrius, a trzecie miejsce zajął duet Komisariatu Policji Rejonu Solecznickiego – Andrzej i Simonas.

Więcej>>>

Mityng Diamentowej Ligi w Chorzowie

Znakomity wynik Kaczmarek

W mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie padło wiele znakomitych wyników. Natalia Kaczmarek uzyskała czas poniżej 50 sekund na 400 m, Shelly Ann Fraser-Pryce była najszybsza na 100 m, Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem, a Armand Duplantis był najlepszy w skoku o tyczce.

Fraser-Pryce pewnie wygrała bieg na 100 m. Jamajka osiągnęła czas 10,66, co jest najlepszym w tym sezonie rezultatem na świecie. Druga była Amerykanka Aleia Hobbs (10,94), a trzecie miejsce zajęła Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej – 11,00.

W głównym biegu na 400 m kobiet startowały trzy reprezentantki Polski: Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic.

Więcej>>>

Bramka i dwie asysty Lewandowskiego w meczu z Pumas UNAM

Lewy otworzył konto bramkowe

Robert Lewandowski zdobył swoją pierwszą bramkę dla Barcelony i zanotował dwie asysty w towarzyskim meczu z meksykańskim Pumas UNAM. Katalończycy, w atmosferze fiesty na stadionie Camp Nou, zwyciężyli pewnie 6:0 (4:0).

W trzeciej minucie Lewandowski otworzył wynik spotkania. Po zagraniu Pedriego wbiegł w pole karne, minął bramkarza Julio Gonzaleza i trafił do siatki z ostrego kąta. Później zrewanżował się Pedriemu precyzyjnymi podaniami, po których 19-letni pomocnik podwyższył wynik w 5. i 19. minucie. W 10. min na listę strzelców wpisał się również Francuz, Ousmane Dembele. W 25. min Lewandowski był bliski zdobycia swojej drugiej bramki, ale po świetnym podaniu Dembele trafił w słupek. Po przerwie „Lewy” pozostał na boisku i brał udział w akcji, która zakończyła się w 49. min golem strzelonym przez Gabończyka Pierre’a-Emericka Aubameyanga.