Zwycięstwo Świątek w Dausze

Iga Świątek pokonała Estonkę Anett Kontaveit 6:2, 6:0 w finale tenisowego turnieju WTA rangi 1000 na kortach twardych w Dausze (pula nagród 2,33 mln dolarów). Polka wywalczyła swój czwarty tytuł w zawodowej karierze.

Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę, a Kontaveit postawiła Polce jakikolwiek opór tylko w pierwszym secie. Zdołała ją przełamać w czwartym gemie, doprowadzając do remisu 2:2, ale to był jej ostatni sukces w tym meczu. Kolejne 10 gemów padło łupem Świątek. Rozstawiona w Katarze z numerem siódmym Polka zmierzyła się z Estonką (nr 4) po raz piąty w karierze i pokonała ją po raz trzeci. Kontaveit przystąpiła do tego spotkania po imponującej serii dziewięciu kolejnych zwycięstw. W ubiegłym tygodniu wygrała turniej w Sankt Petersburgu.

Dziewiąty triumf Liverpoolu

Piłkarze Liverpoolu po raz dziewiąty w historii zdobyli Puchar Ligi. W finale na Wembley pokonali Chelsea Londyn w rzutach karnych 11-10. Po 90 minutach i dogrywce było 0:0.

Choć kibice na bramki musieli czekać do serii „jedenastek”, to oglądali ciekawe widowisko. Obie drużyny starały się atakować i obu nie uznano po jednym golu po analizie wideo. W rzutach karnych po dziesięciu piłkarzy Liverpoolu i Chelsea było bezbłędnych, co oznaczało, że do ich wykonania musieli podejść bramkarze. Najpierw trafił dla Liverpoolu Irlandczyk Caoimhin Kelleher, a po chwili Kepa Arrizabalaga z Chelsea posłał piłkę nad poprzeczką. Co ciekawe hiszpański bramkarz został wprowadzony na boisko tuż przed końcem dogrywki, jako specjalista od bronienia karnych.