Udany weekend solecznickich tenisistów stołowych

Tradycje są pielęgnowane

Od kilku dziesięcioleci w rejonie solecznickim pielęgnowane są tradycje tenisa stołowego. Miłośnicy ping-pongu w każdym wieku zdobywali nagrody i dobrze występowali w różnorodnych zawodach. W ostatni weekend stycznia mieszkańcy Solecznik rywalizowali w Olicie i Druskienikach.

29 stycznia w Druskienikach odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Litwy w tenisie stołowym (do lat 21), w których wzięło udział 16 najsilniejszych pingpongistów z całej Litwy. Rejon solecznicki reprezentowało dwóch zawodników: Julia Walukiewicz i Lukas Lakietczenko (obaj w wieku 16 lat), Weronika Romaszko nie wzięła udziału w mistrzostwach z powodu choroby.

Po dobrej grze w końcowej klasyfikacji Julia zajęła dziesiąte miejsce, z kolei Lukas kolejny raz spisał się doskonale – dopiero w meczu finałowym, po zażartej walce przegrał z przedstawicielem Wilna. W deblu Lukas wraz z reprezentantem Kowna Aleksandrem Chmielewskim zdobyli również srebrne medale.

29 stycznia w Olicie odbyły się zawody sportowe towarzystwa (LSD) „Žalgiris”, w których tenisiści stołowi z rejonu tak samo pokazali doskonały wynik. Pokonując wszystkich zawodników drużyna z rejonu solecznickiego zajęła 1. miejsce. Drużynę reprezentowali Swietłana Griniewicz, Walerij Mozol, Oleg Borowskij (na zdjęciu).