Pierwszy polski medal w kolarskich MŚ elity

Niewiadomo jak się udało

Katarzyna Niewiadoma zdobyła w belgijskim Leuven brązowy medal mistrzostw świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego elity. Zwyciężyła po finiszu z niewielkiej grupy Włoszka Elisa Balsamo, a drugie miejsce zajęła Holenderka Marianne Vos. To pierwszy w historii polskiego kolarstwa medal mistrzostw świata w konkurencji elity kobiet.

26-letnia Niewiadoma ma na koncie 18 zwycięstw w zawodowej karierze, m.in. w wyścigach najwyższej kategorii – Dookoła Wielkiej Brytanii (OVO Energy Women’s Tour), Trofeo Alfredo Binda i Amstel Gold Race, ale sukces w Leuven z pewnością należy do największych w jej karierze. Kilka razy plasowała się w pierwszej dziesiątce mistrzostw świata, w 2017 roku w Bergen była piąta, ale za każdym razem trochę brakowało do miejsca na podium. Aż wreszcie się udało.

Więcej>>>

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji

100. zwycięstwo Hamiltona

Obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu Mercedes wygrał w Soczi wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji, 15. rundę mistrzostw świata i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. To jego setny triumf w F1. Hamilton jest pierwszym w historii kierowcą, który zanotował sto wygranych w wyścigach F1.

Drugi był Holender Max Verstappen z Red Bulla ze stratą 53,271 s, a trzeci Hiszpan Carlos Sainz z Ferrari – 1.02,475 s. Losy wyścigu wyjaśniły się na kilka okrążeń przed końcem, gdy zaczął padać deszcze. Prowadzący Brytyjczyk Lando Norris z McLarena zbyt późno zdecydował się na zmianę slicków na opony deszczowe, dwa razy wypadł z toru, wtedy wyprzedził go Hamilton i jako pierwszy z dużą przewagą nad rywalami dojechał do mety.