Święto Sportu w Białej Wace

Jubileuszowy bieg

Po okresie zamrożenia z powodu pandemii do normalności powoli wracają imprezy kulturalne i sportowe. Prawie rok w rejonowym sporcie nie działo się nic, nie licząc rozgrywek zawodowych. Wiadomość o organizacji tradycyjnego Święta Sportu w Białej Wace entuzjastycznie została przyjęta zarówno przez sportowców, jak i kibiców. W sobotę, 5 czerwca, impreza zgromadziła około 200 zawodników. Przebieg rywalizacji został dostosowany do restrykcji sanitarnych, zapewniających bezpieczeństwo uczestnikom.

– Głównym celem tego święta jest przyciągnięcie młodzieży. Dla mieszkańców jest to jedno z największych świąt w miasteczku. W tym roku mieliśmy 30. jubileuszową edycję Biegu Biała Waka - Rudniki - Biała Waka. Po raz kolejny przybyli na niego biegacze z różnych zakątków Litwy. Cieszę się, że w ten sposób promujemy rejon solecznicki i swoje miasteczko, które coraz częściej jest nazywane stolicą sportową rejonu – mówi starosta gminy białowackiej Gienadij Baranowicz, organizator i inicjator Święta Sportu,

Więcej>>>

Kanada mistrzem świata w hokeju na lodzie

Zwycięski rewanż

Kanadyjczycy pokonali w Rydze Finów 3:2 po dogrywce (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0) w finale mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Ekipa spod znaku klonowego liścia tym samym zrewanżowała się Suomi za finałową porażkę w poprzedniej edycji.

Kanadyjczycy na początku turnieju grali kiepsko. W fazie grupowej zanotowali trzy zwycięstwa i cztery porażki. Przegrali m. in. z Finami po rzutach karnych 2:3. W fazie pucharowej prezentowali się już znacznie lepiej. W ćwierćfinale pokonali Rosję po dogrywce 2:1, a w półfinale USA 4:2. Finał lepiej zaczęli Finowie. W dziewiątej minucie prowadzenie dał im Mikael Ruohomaa. Kanada wyrównała dopiero w drugiej tercji za sprawą Maxa Comtoisa. W trzeciej tercji znów najpierw z gola cieszyli się Finowie, a na listę strzelców wpisał się Petteri Lindbohm. W 53. minucie wyrównał jednak Adam Henrique i potrzebna była dogrywka. Trwała niespełna siedem minut. Autorem złotego gola był Nick Paul.