W ubiegłym tygodniu jednodniową wizytę w rejonie złożył Jarosław Narkiewicz, minister komunikacji Litwy. W Solecznikach gość spotkał się z kierownictwem samorządu rejonu, z którym omówił bieżące prace remontowe dróg i planowane inwestycje. Po spotkaniu w samorządzie minister zapoznał się remontami oraz stanem dróg i ulic w gminach – solecznickiej, jaszuńskiej, białowackiej, kamiońskiej oraz turgielskiej.

Nowe chodniki w Solecznikach

W centrum rejonowym drogowcy przystąpili do budowy nowych chodników przy ulicach Plento oraz Pramonės. Prace budowlane o budżecie 39,9 tys. euro muszą być zakończone do końca listopada.

Sportowa inwestycja w Ejszyszkach

Samorząd solecznicki podpisał umowę ze spółką „Rolana” na rozbudowę stadionu gimnazjum w Ejszyszkach. Przedsiębiorstwo budowlane za 356,6 tys. euro zobowiązało się urządzić ścieżki biegowe na obiekcie sportowym, plac do koszykówki oraz wielofunkcyjny plac sportowy. Rekonstrukcja stadionu ejszyskiej placówki oświatowej finansowana jest ze środków Ministerstwa Oświaty, Nauki i Sportu Litwy oraz samorządu rejonu solecznickiego.

Jesienny festiwal sportu

Ponad 150 zawodników z różnych miejscowości rejonu wzięło udział w Festiwalu Sportowym, który 19 września odbył się w Solecznikiach. Sportowcy rywalizowali w turniejach: piłkarskim, siatkowym, koszykarskim oraz ringowym. W zawodach drużynowych trzykrotnie triumfowali zawodnicy z Solecznik, jeden turniej wygrała ekipa z Białej Waki. Reprezentanci Białej Waki zdobyli także większą część medali w zawodach w ringo.

W roli organizatorów imprezy sportowej wystąpili samorząd solecznicki oraz Litewskie Towarzystwo Sportowe „Žalgiris”.

Sportowe zmagania nad morzem

Szóste miejsce zajęła reprezentacja rejonu solecznickiego w tegorocznych finałach Igrzyskach Gminnych Litwy, które w ubiegły weekend odbyły się w Połądze. Sportowcy z Solecznik rywalizowali w turniejach: piłkarskim, tenisa stołowego, siatkarskim, szachowym, warcabowym oraz przeciągnięciu liny. Najwyższą lokatę w zawodach ogólnokrajowych wywalczyli tenisiści, którzy zajęli czwarte miejsce. W zawodach ogólnokrajowych startowały drużyny z 38 samorządów Litwy.

Fatalne zderzenie rowerzystów

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w piątek, 25 września, w Koleśnikach. W kolizji uczestniczyło dwóch rowerzystów. Młody mężczyzna jadąc rowerem elektrycznym zderzył się z jadącym rowerem seniorem, który w wyniku wypadku zmarł w karetce. Drugi uczestnik wypadku w ciężkim stanie trafił do szpitala.