Laskarze z rejonu wileńskiego halowymi mistrzami Litwy!

Szczęście sprzyja lepszym

Zawodnicy drużyny Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego zostali halowymi mistrzami Litwy w kategorii wiekowej U-18 w hokeju na trawie. W niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu finałowym 8:7 pokonali oni rywali z ekipy Wileńskiej Szkoły Sportowej „Tauras”.

Rozgrywki o tytuł halowego mistrza Litwy odbywały się przez dwa weekendy w hali Wileńskiej Szkoły Sportowej „Tauras”. Laskarze drużyny SzSSRW zmagania rozpoczęli od łatwego zwycięstwa nad ekipą Szyrwinckiego Centrum Sportowego, którą rozgromili z wynikiem 6:0. Podopieczni trenera Vytautasa Vilipasa w kolejnym meczu mieli o wiele trudniejszą przeprawę. Pojedynek z laskarzami „Akademii” z Szawel był wyrównany i losy meczu ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego. Jednak to „nasi” mieli więcej szczęścia i w ostatniej minucie strzelili bramkę, która ustaliła wynik na 3:2.

Równie pomyślnie grali również gospodarze, którzy odnieśli dwa zwycięstwa i w meczu o mistrzowski tron zmierzyli się z drużyną z rejonu wileńskiego. Pierwsze spotkanie, które odbyło się w niedzielę, 2 lutego, nie przyniosło rozstrzygnięcia i zakończyło się remisem 4:4. Obie drużyny zdobyły jednakową liczbę punktów – po 7 – i aby wyłonić zwycięzcę trzeba było rozegrać dodatkowy mecz.

Decydujące spotkanie sportowcy z rejonu wileńskiego rozpoczęli od mocnego uderzenia, strzelając rywalom dwie bramki w przeciągu 6 min. Po upływie kolejnych 10 minut laskarze z podstołecznego rejonu zdobyli jeszcze trzy bramki, a gospodarze odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem. Wydawało się, że mecz został już rozstrzygnięty, ale trzeba oddać honory przeciwnikom, którzy nie poddali się i zdołali zniwelować różnicę do jednej bramki 4:5. Podopieczni Vilipasa na cios odpowiedzieli ciosem i zdobyli kolejne dwa gole. Jednak i to nie załamało ambitnie grających gospodarzy. Odpowiedzieli trzema trafieniami i na tablicy świetlnej został wyświetlony wynik 7:7. I znowu szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodników, bo na pół minuty przed końcem spotkania obrońca rywali popełnił drastyczny błąd, w wyniku którego był podyktowany rzut karny. Z zimną krwią zrealizował go Gabrielius Paškelis i zawodnicy z rejonu wileńskiego w triumfalnym geście zwycięstwa wznieśli do góry ręce. Zwycięzcom został wręczony okazały puchar oraz złote medale. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został napastnik mistrzów kraju Rafał Stankiewicz, któremu wręczono nagrodę indywidualną.