Letnie młodzieżowe mistrzostwa Litwy w narciarstwie

Sukces narciarek z Niemenczyna

Dwa pierwsze miejsca na podium podczas młodzieżowych mistrzostw Litwy w narciarstwie, które odbyły się w sobotę, 21 września, w Ignalinie, zajęły wychowanki Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

Miłośnicy nart w Ignalinie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych i mieli do pokonania trasy długości od 2 do 7,5 km. W grupie dziewcząt (2006 r. ur. i młodsze) bardzo dobrze spisały się wychowanki SzSSRW – Milena Bernatowicz i Miła Sienkiewicz.

Na nartorolkach miały do pokonania 2 km. Obie wystartowały bardzo dobrze, ale pecha miała Miła, która po pokonaniu 800 m na wirażu upadła na asfalt. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń i z samozaparciem kontynuowała walkę o medale. Upadek kosztował ją stratę kilku sekund, ale, mimo tego, dzielna dziewczyna na mecie finiszowała jako druga. Zwyciężyła koleżanka z drużyny Milena Bernatowicz, która uzyskała czas 9 min 18 sek i o 49 sek wyprzedziła Miłę.

W sobotę, 28 września, w Oniksztach narciarze będą rywalizować o medale stylem łyżwowym i wypada żywić nadzieję, że powtórzą sukces z Ignaliny.