Sukces tenisistki stołowej z Mickun

Podwójny sukces Diany

Diana Tabunowa po imponującym występie zdobyła tytuł mistrzyni Litwy w tenisie stołowym w kategorii wiekowej 2008 r. ur. i młodsze. Oprócz złotego medalu Diana zdobyła zaszczytne prawo bronienia barw Litwy na Europejskich Mistrzostwach Tenisa Stołowego dla Dzieci i Młodzieży w Strasburgu.

Mistrzostwa Litwy w ping pongu (2008 r. ur. i młodsi) były rozgrywane 11-12 maja w sali Wileńskiej Szkoły Sportowej „Tauras”. Do rywalizacji o tytuł młodocianych mistrzów kraju przystąpiło 36 dziewcząt i 36 chłopców z różnych miast i miejscowości Litwy. Wśród nich było 4 przedstawicieli rejonu wileńskiego. Mogło być ich więcej, ale z powodu choroby ze startu musieli zrezygnować Milana Skajwa i Nazarij Hrabar.

Największy sukces osiągnęła Diana Tabunowa, która wygrała wszystkie pojedynki w fazie grupowej i pewnie awansowała do finału. W decydującym o tytule mistrzowskim pojedynku zmierzyła się z zawodniczką z Poniewieża, która stawiła jej zacięty opór i zmusiła reprezentantkę podstołecznego rejonu do maksymalnego wysiłku. Diana zdołała złamać opór rywalki i po niezwykle emocjonującym spotkaniu triumfować z wynikiem 3:1. Zwycięstwo przyniosło nie tylko tytuł mistrzyni kraju, ale też dało zaszczytną możliwość reprezentowania Litwy na Europejskich Mistrzostwach Tenisa Stołowego wśród Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w Strasburgu.

Na pochwałę zasłużył również Sebastian Stefanowicz (2009 r. ur.), który stoczył wiele zaciętych pojedynków i ostatecznie zajął 7. miejsce. Zdaniem Marka Wajtonisa, trenera Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, tenisiści z Mickun godnie reprezentowali rejon, a zdobyte doświadczenie da owoce w przyszłości.