Polacy znowu wygrali klasyfikację medalową halowych ME

Powtórka z Belgradu

Polska wygrała klasyfikację medalową halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Glasgow. W ostatnim dniu zawodów złoto zdobyli Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m oraz kobieca sztafeta 4x400 m, a srebro Sofia Ennaoui także na 1500 m. W ogóle Polacy wywalczyli 5 złotych i dwa srebrne medale. Brązowy medal dla Litwy w skoku wzwyż zdobyła Airinė Palšytė.

Polska sztafeta 4x400 obroniła tytuł zdobyty dwa lata temu w Belgradzie. Srebrny medal zdobyły Brytyjki, a brązowy Włoszki. Polki powetowały sobie niepowodzenie w indywidualnym starcie na 400 m, gdzie Święty-Esetic była szósta w finale, a Iga Baumgart-Witan – do rozpoczęcia mistrzostw liderka światowych tabel – odpadła w półfinale.

Podwójny sukces Polaków na MŚ w skokach narciarskich

Cuda na skoczni

Dawid Kubacki zdobył złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni w Seefeld. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Austriak Stefan Kraft. Obaj Polacy awansowali na podium z odległych pozycji po pierwszej serii. Konkurs odbywał się w loteryjnych warunkach pogodowych.

Zawody w Seefeld pokazały, że „cuda się zdarzają”. Jednym z powodów była aura, konkurs zarówno w pierwszej, jak i drugiej serii rozgrywano w trudnych warunkach pogodowych, przy padającym śniegu i zmiennym wietrze.

W pierwszej serii Polacy nie mieli szczęścia do aury, Stoch przy silnych podmuchach w plecy osiągnął 91,5 m i był sklasyfikowany na 18. pozycji.