W finale sami swoi

Koszykarze solecznickiego BC „Šalčininkai” zostali zwycięzcami tegorocznych otwartych mistrzostw Solecznik w koszykówce. W meczu finałowym solczanie zdołali pokonać swoich ziomków, zawodników drużyny „Nowa Fala”.

14 grudnia w Solecznikach odbyły się mecze finałowe mistrzostw miasta w koszykówce. Miejscem zmagań najlepszych drużyn koszykarskich ośrodka rejonowego była sala sportowa Gimnazjum Tysiąclecia.

Organizowane przez Wydział Oświaty i Sportu administracji samorządu solecznickiego mistrzostwa Solecznik w koszykówce rozpoczęły się w końcu listopada.

Więcej>>>

Francuzki mistrzyniami Europy w piłce ręcznej

Rewanż wreszcie się udał

Francja pokonała w Paryżu Rosję 24:21 (13:12) w finale mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. To pierwszy triumf „Trójkolorowych” w tej imprezie. Wcześniej w meczu o brązowy medal Holandia pokonała Rumunię 24:20 (15:8).

Broniące tytułu Norweżki, które wystąpiły w ośmiu poprzednich meczach finałowych, zajęły piąte miejsce, po wygranej ze Szwecją 38:29. Polskę sklasyfikowano na 14. pozycji.