Sukces warcabistów

W sobotę, 28 kwietnia, w Janowie odbył się finałowy turniej gry w warcaby wśród szkół wiejskich na Litwie. Tytuł wicemistrzów wywalczyli warcabiści z Mickun (na zdjęciu).

W rozgrywkach wzięły udział 23 szkoły z różnych miejscowości kraju. Honoru rejonu wileńskiego bronili sportowcy z gimnazjum w Mickunach. Była to najmłodsza drużyna turnieju, w skład której weszli Siemion Pawłow (7 kl.), Dariusz Wołodko (7 kl.), Edwin Prystawko (6 kl.) i Dorota Chalkovskytė (6 kl.). Ekipa z Mickun po 9 rundach zgromadziła 23,5 punktów i był to rewelacyjny wynik, gdyż okazało się, że młodzi warcabiści z podwileńskiego osiedla zdobyli wicemistrzostwo Litwy!

Nasi na XV Międzynarodowym Biegu Przełajowym im. Ireny Szewińskiej

Trzy medale

Daniel Bartusewicz i Dariusz Zabeło zajęli pierwsze miejsce w XV Międzynarodowych Biegach Przełajowych im. Ireny Szewińskiej, które odbyły się we wtorek, 24 kwietnia, w Pułtusku. Na podium stanęła też inna reprezentantka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego – Kamila Jokubauskaitė, która była trzecia.

Do jubileuszowych zawodów zgłosiło się prawie 800 uczestników z Polski, Białorusi i Litwy w wieku 5-16 lat. W zależności od wieku zawodnicy mieli do pokonania od 300 do 2000 metrów. Wysoką formę i doskonałym przygotowaniem fizycznym wykazali się Daniel Bartusewicz, który pewnie wygrał bieg na 1400 m oraz Dariusz Zabeło, który z dużą przewagą nad pozostałymi rywalami triumfował w biegu na 2000 m. Jeszcze jeden krążek do skarbonki 6-osobowej drużyny litewskiej dorzuciła Kamila Jokubauskaitė, która wywalczyła brąz na dystansie 1400 m. Po zakończeniu rywalizacji na trasach odbyło się nagrodzenie zdobywców 1-3 miejsc dyplomami i nagrodami rzeczowymi od sponsora generalnego firmy Samsung. Zwycięzcom gratulowali i medale wręczali mistrzowie olimpijscy – Irena Szewińska oraz Janusz Gerard Pyciak-Peciak