Brąz przy stole

21-22 kwietnia w Solecznikach odbywały się mistrzostwa Litwy w tenisie stołowym (rocznik 2006 i młodsi), w których udział wzięli tenisiści z rejonu wileńskiego. Wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego wystąpili udanie – dziewczęta wywalczyły 3. miejsce, a chłopcy 6.

Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 10 drużyn. W drużynowych zawodach ekipa dziewcząt z rejonu wileńskiego pokonała rywalki z Solecznik (3:0), zespół z Olity (3:0) oraz przeciwniczki z Szyłokarczmy (Šilutė) (3:0). Po zaciętym pojedynku uległa przedstawicielkom Poniewieża (2:3) oraz z identycznym wynikiem przegrała z miłośniczkami ping-ponga z Wilna. Zwycięstwo w pojedynku z dziewczętami z Kowna (3:1) pozwoliło tenisistkom z rejonu wileńskiego – Dianie Tabunowej, Agnieszce Rackiewicz, Jorūnė Kožemiakinaitė, Gabii Abaravičiūtė – wywalczyć honorowe trzecie miejsce. Drużyna chłopców wystąpiła mniej udanie i uplasowała się na 6. pozycji.

Mistrzynią Litwy w rywalizacji indywidualnej została Gabija Abaravičiūtė. Diana Tabunowa zdobyła 10. miejsce, a Agnieszka Rackiewicz – 14. miejsce. Wśród chłopców Dominik Pszczołowski wywalczył 9. lokatę, a Ernest Urbanowicz uplasował się na pozycji 10.