Medalowe starty na zakończenie sezonu

Mocnym akcentem zakończyli sezon biathloniści z rejonu wileńskiego, którzy na otwartych mistrzostwach Litwy i Łotwy, które w końcu ubiegłego tygodnia odbyły się w łotewskiej Madonie wywalczyli 6 medali – 3 złote i trzy srebrne.

Tytuły mistrzów Litwy i Łotwy wywalczyli Wiktoria Romanowa, Karol Dąbrowski oraz Nikita Romanow. Wiktoria i Nikita zdobyli też medale brązowe, a do grona medalistów dołączył również Romuald Aleksandrow, który wywalczył trzecie miejsce w biegu na 7,5 km. Ponadto dwa złote krążki w biegach na 6 i 7,5 km wśród weteranów wywalczył Marian Kaczanowski, szkoleniowiec podwileńskich sportowców. Warto podkreślić, że sportowcy z rejonu wileńskiego w Łotwie wywalczyli najwięcej złotych medali. Na najwyższym szczeblu podium – oprócz naszych sportowców – stawali też przedstawiciele Wisagini, Onikszt i Ignaliny, którzy wywalczyli po jednym złotym krążku.

Startem w Madonie biatloniści z rejonu wileńskiego zakończyli sezon 2017-2018, który był pomyślny pod względem wywalczonych zwycięstw i zdobytych medali. Wiktoria i Nikita Romanowowie zwyciężyli na mistrzostwach Litwy, Łotwy i Estonii. Zajęli 1. miejsce na Pucharze Państw Bałtyckich w Rosji oraz udanie startowali na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Estonii. Romuald Aleksandrow zdobył Puchar Estonii, a wspólnie z Sarą Urumową wywalczył 2. miejsce w sztafecie mieszanej na Pucharze Państw Bałtyckich w Rosji. Na początku sezonu oboje wywalczyli złote medale mistrzostw Litwy. Marek Griniuk został mistrzem Estonii i Litwy oraz stał na podium zawodów w Polsce. Jakub Giedris, Rusłan Pukszto, Damian Rynkiewicz, Daniel Buchowski, Albert Gasperowicz, Silvija Karavackaitė i Kamilė Jakubauskaitė stawali na podium młodzieżowych mistrzostw Litwy w biathlonie. Marian Kaczanowski został dwukrotnym złotym medalistą biathlonowych mistrzostw świata weteranów w biathlonie, które odbyły się w Finlandii. Najsilniejszy biathlonista rejonu wileńskiego Karol Dąbrowski zajął 1. miejsce na mistrzostwach Litwy i Łotwy w Madonie i 12. na Mistrzostwach Europy w Ridnaun.

Gratulujemy naszym biathlonistom i życzymy kolejnych udanych startów.