Szansa siatkarzy z Koleśnik

Zwycięstwem siatkarzy Klubu Sportowego im. Jana Pawła II, działającego przy Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach, zakończył się turniej siatkarski o Puchar mera rejonu solecznickiego. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział dziewięć drużyn: z Solecznik, Ejszyszek, Koleśnik, Rudnik oraz Butrymańc.

Finałowe mecze zostały rozegrane w sali sportowej solecznickiego Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego. W spotkaniu o brązowe medale bój stoczyły ekipy z Rudnik oraz samorządu solecznickiego. Wyrównaną walkę na parkiecie miłośnicy siatkówki oglądali jedynie w pierwszej odsłonie meczu, którą wygrali zawodnicy z Rudnik z wynikiem 25:23. Mimo minimalnej przewagi w pierwszym secie, gołym okiem było widać większy potencjał rudnickiej drużyny. Swoją moc rudniczanie pokazali w drugim secie, który wygrali 25:15. W trzecim secie samorządowcy robili, co mogli, a jednak musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 23:25.

Mecz finałowy o „złoto” dostarczył kibicom siatkówki o wiele więcej emocji. W finale spotkały się najlepsze drużyny turnieju – Klub Sportowy im. Jana Pawła II (Koleśniki) oraz Klub Piłki Siatkowej „Fanat Volley” (Soleczniki). Pierwszy set należał do siatkarzy z Solecznik (25:18). Wydawało się, że siatkarze z Koleśnik nie znajdą sposobu na potężne serwy solczan, ale rzeczywistość okazała się zgoła inna. Sytuacja zmieniła się diametralnie i w drugim secie zawodnicy z Koleśnik dosłownie zmietli rywali z parkietu, gromiąc ich z wynikiem 25:11. Trzeciego seta siatkarze z Koleśnik również nie odpuścili i wygrali go 25:18.

Najwięcej emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom dostarczył set czwarty. Solczanie, przegrywając 12:19, zdołali skoncentrować się i wyrównać wynik. Nie poszli jednak za ciosem, bo rywale ocknęli się z drzemki i doprowadzili sprawę do zwycięskiego końca.

– Zgodnie z regulaminem turnieju, puchar zostanie przekazany na stałe tej drużynie, która go wygra trzy lata z rzędu. Koleśniki przed taką szansą staną za rok. Niech to będzie motywacją i bodźcem nie tylko dla zespołu koleśnickiego, ale i rywali. Jestem pewny, że w następnym roku będziemy świadkami jeszcze bardziej emocjonującej walki na parkiecie – powiedział podczas uroczystości nagradzania zwycięzców Zdzisław Palewicz, mer rejonu solecznickiego.

Do składu symbolicznej drużyny turnieju zostali wybrani: Dariusz Gobis (Koleśniki), Krzysztof Bogdanowicz (Koleśniki), Rajmund Leo­nowicz (Koleśniki), Andrius Voitkevičius („Fanat Volley”), Waldemar Juniewicz („Fanat Volley”), Stanisław Olechnowicz (Rudniki).

Na zdjęciu: siatkarze z Koleśnik już z niecierpliwością czekają na następny rok...