Zakończyły się Igrzyska w Pjongczangu

Norwegia jak Marit

Marit Bjoergen, Martin Fourcade, Johannes Klaebo i Ester Ledecka – to największe gwiazdy zakończonych 23. zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Stały one pod znakiem dominacji sportowców z dwóch krajów: Norwegii i Niemiec.

Bjoergen była bohaterką ostatniej konkurencji igrzysk, triumfując z ogromną przewagą nad rywalkami w biegu narciarskim na 30 km techniką klasyczną. Ta wygrana zapewniła Norwegii pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Skandynawowie zdobyli najwięcej w historii zimowych igrzysk medali, aż 39: 14 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych.

Więcej>>>

Szansa siatkarzy z Koleśnik

Zwycięstwem siatkarzy Klubu Sportowego im. Jana Pawła II, działającego przy Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach, zakończył się turniej siatkarski o Puchar mera rejonu solecznickiego. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział dziewięć drużyn: z Solecznik, Ejszyszek, Koleśnik, Rudnik oraz Butrymańc.

Finałowe mecze zostały rozegrane w sali sportowej solecznickiego Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego. W spotkaniu o brązowe medale bój stoczyły ekipy z Rudnik oraz samorządu solecznickiego. Wyrównaną walkę na parkiecie miłośnicy siatkówki oglądali jedynie w pierwszej odsłonie meczu, którą wygrali zawodnicy z Rudnik z wynikiem 25:23. Mimo minimalnej przewagi w pierwszym secie, gołym okiem było widać większy potencjał rudnickiej drużyny. Swoją moc rudniczanie pokazali w drugim secie, który wygrali 25:15. W trzecim secie samorządowcy robili, co mogli, a jednak musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 23:25.

Więcej>>>

Kowno kłania się Awiżeniom

21-22 lutego siatkarki z Gimnazjum w Awiżeniach, reprezentujące Szkołę Sportową Samorządu Rejonu Wileńskiego, uczestniczyły w turnieju „Kauno Žiema 2018”. Nasze zawodniczki stanęły na wysokości zadania i ograły wszystkie rywalki. W turnieju wzięło udział 5 ekip, bez ograniczenia wiekowego, a spotkania rozgrywane były według zasady „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Awiżeński siatkarki straciły w całym turnieju tylko dwa sety.

Podczas ceremonii podsumowania turnieju i wręczenia nagród zwycięzcom nie kryliśmy radości z powodu udanego startu w zawodach i wywalczenia zaszczytnego pierwszego miejsca. Złote medale były dziewczynom do twarzy i pasowały jak ulał. Najlepszą zawodniczką została uznana rozgrywająca Gintarė Grigaitė, notabene kapitan naszej drużyny.

Więcej>>>

Karol Dąbrowski – zwycięzcą mistrzostw Litwy w narciarstwie

Nawet bez strzelby najlepszy

24-25 lutego w Ignalinie odbyły się mistrzostwa Litwy w narciarstwie biegowym, w których udział wzięli narciarze z Łotwy, Białorusi oraz... Trynidadu i Tobago. Tytuł mistrza wywalczył niemenczynianin Karol Dąbrowski (na zdjęciu).

W pierwszym dniu odbyły się zawody w sprincie na 1,1 km stylem klasycznym, a drugiego dnia narciarze rywalizowali na dystansie 15 km wśród mężczyzn i na dystansie 10 km wśród kobiet stylem dowolnym. W zawodach świetnie spisał się członek biathlonowej kadry Litwy, niemenczynianin Karol Dąbrowski, zwyciężając w drugim dniu zawodów w wyścigu na 15 km.

Karol od startu znajdował się w grupie liderów i od czasu do czasu wychodził na prowadzenie. Na ostatnim okrążeniu „podkręcił” tempo i rywale pozostali w tyle. Nasz czołowy biathlonista samotnie minął linię mety.