Sportowcy z Wileńszczyzny na zawodach sportowych Edwarda Dudka

Dziękujemy za przyjaźń

W sobotę, 4 listopada, w Radziechowie, koło Żywca, odbył się X Górski Maraton Beskidy 2017, III Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim oraz VIII Rajd Nordic Walking. W zawodach wzięli udział sportowcy z Wileńszczyzny.

Główny organizator zawodów, komandor biegu Edward Dudek po raz kolejny zaprosił nas na sportowe przedsięwzięcie. Powiadomił, że to ostatnie zawody, które organizuje osobiście. Ta wiadomość była dla mnie zaskoczeniem. Postanowiłem wykorzystać zaległy urlop i osobiście podziękować Edwardowi za wieloletnią współpracę Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Rodzinnym Klubem „Baca”. Sportowcy rejonu podstołecznego wielokrotnie uczestniczyli w międzynarodowych zawodach narciarskich „Bieg Dudka”, „Memoriał Ewy Dudek”, organizowanych w styczniu i marcu. Wiosną braliśmy udział w „Eko biegu szlakiem Dudka”, a jesienią w „Krosie Beskidzkim”. Pan Edward osobiście opiekował się naszą młodzieżą, dzięki niemu poznaliśmy najciekawsze miejsca Żywiecczyzny.

XII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Gimnazjum w Awiżeniach 2017

Zwycięski „Lipnik”

Siatkarki drużyny UKS „Lipnik” z Bielska-Białej oraz zawodnicy zespołu Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce zostali zwycięzcami tradycyjnego międzynarodowego turnieju w piłce siatkowej, który 28-30 października odbył się w salach sportowych Gimnazjum w Awiżeniach i Szkole Podstawowej im. M. Zdziechowskiego w Suderwie.

Turniej został zorganizowany po raz 12. Wzięło w nim udział 10 drużyn siatkarskich z Litwy i Polski. Rozgrywki odbywały się według zasady „każdy z każdym”. Wśród dziewcząt najlepiej wypadły goście z Polski. W finałowym spotkaniu po zaciętej i emocjonalnej walce zawodniczki z Bielska-Białej 2:1 pokonały gospodynie zawodów – siatkarki z awiżeńskiego gimnazjum. W meczu o trzecie miejsce ekipa Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z takim samym wynikiem pokonała rywalki z zespołu „Tauras” Wilno.

Puchar Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie

Nokaut Kaczkowskiej

Justyna Kaczkowska zwyciężyła w wyścigu indywidualnym na 3 km na dochodzenie, Mateusz Rudyk zajął drugie miejsce w sprincie, a Szymon Sajnok także był drugi w omnium w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata na torze kolarskim w Pruszkowie.

Kaczkowska w finale wyprzedziła szosową mistrzynię świata z Bergen w jeździe indywidualnej na czas Annemiek van Vleuten. To był kolarski nokaut. Holenderka przegrała z nią o ponad pięć sekund.